Webové stránky keyboard_arrow_right Blogy keyboard_arrow_rightJak vyměnit obrázek v hlavičce

Obrázek příspěvku: Jak vyměnit obrázek v hlavičce

Jak vyměnit obrázek v hlavičce

personaccess_time24.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye306 shlédnutí

Je čas vyměnit hlavičku. Najít obrázek, který se hodí k tématu a vystihuje ho. Můj web je o vyšívání, tak tam vystřihneme nějaké ukázky z mých výšivek, což? Ale do hlavičky se musí obrázek předem připravit.

Tato šablona má nádhernou funkci náhodného zobrazení hlavičky. To znamená, že při každém načtení stránky se ukáže jiný obrázek. A také to znamená, že si musíme těch obrázků připravit hned několik.

Jaký je výchozí stav? Původní hlavičkové obrázky mají rozměr 1.000 x 288 pixelů. To je dobré vědět. Takže ty moje obrázky musí mít podobné rozměry. Vzhledem k tomu, že hlavička zabírá zbytečně moc místa, udělám ji menší (stejná šířka, menší výška).

Jak vložím obrázek do hlavičky

Tak znovu . Tlačítkem „Přidat obrázek“ si nahrajeme připravený obrázek ze svého disku.

Vloží se do Knihovny médií a tam ho i později vždy najdete. Dole se nabízí modré tlačítko „Zvolit obrázek a oříznout“. Není jiná volba, musíme ho stisknout.

Tím se dostaneme na úpravu obrázku.Jjestli jste mě poslechli a váš obrázek má doporučené rozměry (max. šířka 1.000 px), máte volbu „Neořezávat obrázek“. Je-li však větší, oříznutí se nevyhnete. A to, bohužel, tak, že se zachová původní výška hlavičky (takže obrázek by byl vysoký tak, jak to nechceme).

Máte-li v plánu zvětšit šířku celé stránky (jako já – chci ji mít 1.200 pixelů), hlavičku stejně nemůžete připravit větší. Takže 1.000 px je maximum, při větší šířce stránky se obrázek pak automaticky roztáhne.

Hm, a hlavička je tam. Tak ještě několikrát pro další obrázky a nakonec zatiknou volbu „Náhodně zobrazovat obrázky“.

Hotovo. Stránka už začíná vypovídat, o čem to je.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Vyzkoušel jsem Atomer

personZdenek Slavikremove_red_eye564bookmarkRecenze

Dlouho jsem se neseznámil s ničím novým, proto jsem se rozhodl vyzkoušet systém se jménem Atomer na provozování e-shopu od firmy All4Web s.r.o., která sídlí v Bratislavě. I přesto, že se jedná o počin našich sousedů ze Slovenska, není problém ho provozovat i zde u nás v ČR, ..

Jak založit web

personRedakceremove_red_eye515bookmarkWebové stránky

Teď je příležitost. Zakládám staronový web Křížkové umění (který, chudák, taky prošel mnoha modifikacemi) zcela od znovu. První krok je, samozřejmě, najít hostitele. Těch je neskutečně mnoho, tento krok popisovat nebudu. Placené s nejrůznějšími službami nebo neplacené. ..

Co je SocialWeb? ..vytváření privátních webových sítí.

personRedakceremove_red_eye752bookmarkSocialWeb

SocialWeb není úplně vhodný pro jednotlivce, jejichž zájem je vytvořit si portfólio a nebo jednoduchou webovou prezentaci a to hned z několika důvodů: 1. Firemní a nebo osobní webová prezentace se dá lépe postavit například přes WordPress a nebo X online nástrojům ..

Vyzkoušel jsem Eshop-rychle

personZdenek Slavikremove_red_eye972bookmarkRecenze

Před několika dny jsem zde na WebŽivě.cz zveřejnil seznam poskytovatelů e-shopových řešení, které si můžete pronajmout a zároveň jsem tam slíbil, že se postupně pokusím zmíněná řešení vyzkoušet, pokud tuto možnost nabízí a něco málo o každém systému (nezaujatě) ..

5 důvodů, proč mít firemní Facebook stránku

personRedakceremove_red_eye214bookmarkFacebook

Jak již bylo několikrát řečeno, Facebook je fenomenální sociální síť, na níž se nesoustředí pouze běžní uživatelé. V současné době je možné si zřídit na Facebooku firemní stránky a podporující skupiny. Možná si říkáte, že Facebook firemní stránka je naprosto ..

Pexeso nemusí být jenom pexeso

personRadka Eliáškováremove_red_eye173languagejaktoudelam.cz

Jedna z prvních her, kterou jste se jako děti naučily, bylo určitě pexeso. Nesmrtelná hra, prý z Indie, baví už kdovíkolikátou generaci dětí i dospělých. Moc se mi líbí, že děti mají velmi reálnou možnost nad dospělákem vyhrát. Vůbec se nemusím mírnit, aby můj ..

Rekonstruujeme střechu

personRedakceremove_red_eye217languagereceptar24.cz

Je řada chalupářů, kteří se chystají na rekonstrukci nebo velkou opravu střechy svého objektu. Je několik častých důvodů, které vedou k úvaze o rekonstrukci, či zásadní opravě střechy. Mezi tyto důvody patří fakt, že střecha již neplní svou funkci, vznikla potřeba bydlet ..

3 hry pro společnost dětí

personRadka Eliáškováremove_red_eye134languagejaktoudelam.cz

Malá skupinka dětí si obvykle vystačí sama se sebou. Dítě se stává součástí smečky se svými vlastními pravidly. Obvykle se snažím to těchto přírodních zákonů nijak nezasahovat, pokud nehrozí katastrofou.Občas ale potřebujete, aby děti byly pokud možno potichu. Nebo si ..

Počítací kartičky

personRadka Eliáškováremove_red_eye182languagejaktoudelam.cz

K výrobě tohoto pytlíku proti nudě mě inspiroval obrázek dřívek od nanuků s tečkami na začátku a čísly v políčkách. Dítě mělo kolíčkem vybrat správné číslo, které odpovídá počtu teček. Na dřívka od nanuků jsem se vybodla hned na začátku. V zimě je prostě nemám. ..

Jak opravit střechu domu?

personSimona Chvátilováremove_red_eye236languagereceptarprimanapadu.cz

Pokud stavíme nový dům, není stavba střechy pro nás zas tak velký problém, protože máme projekt, který většinou zpracovává i střechu, a to nejen materiálově, ale i finančně.Výměna střechyProblém většinou nastává při výměně střechy. Tehdy se můžeme dostat do ..