Operační systémy a Aplikace keyboard_arrow_right Apple návody keyboard_arrow_rightJak použít Apple Diagnózu k řešení Mac ..

Obrázek příspěvku: Jak použít Apple Diagnózu k řešení Mac probémů

Jak použít Apple Diagnózu k řešení Mac probémů

personaccess_time22.květen 2019chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye404 shlédnutí

Ve velmi vzácných případech, a to i přes to, že Apple vybírá pouze kvalitní komponenty, se můžeš setkat s boot problémem, grafickým problémem, případně s něčím jiným, co by ti vadilo při práci s Macem. V této krizové situaci hned nemusíš bežet do Apple Store, ale stačí aby si postupoval podle tohoto návodu, který dokáže vyřešit běžné Mac problémy nebo alespoň poukáže na to, co je špatně.

1. Odpoj všechna příslušenství

Aby se vyloučily jakékoli problémy s příslušenstvím připojeným k počítači Mac, je třeba nejprve zajistit, aby všechny externí pevné disky, mikrofony, reproduktory a další příslušenství byly odpojeny od počítače. Připojeny nech pouze monitor, myš a klávesnici a můžeš pokračovat.

Pokud zjištíš, že tvůj počítač funguje normálně bez jakéhokoli příslušenství, pak připojuj příslušenství jedno po druhém, dokud nenajdeš příslušenství, které je příčinou problému.

2. Spusť Apple Hardware Test

Restartuj počítač a drž „D“. Budeš automaticky přesměrován na Apple Diagnostiku. Sleduj průběh diagnostiky a na konci si napiš kódy problémů, které můžeš ukázat pracovníkům v Apple Store. Tady můžeš najít seznam reference kódů.

3. Klávesové zkratky

Existuje několik klávesových zkratek, které ti ulehčí orientaci při průběhu diagnostiky.

Command + G – Zobrazit příručku Začínáme
Command + L – Zobrazit obrazovku pro výběr jazyka
Command + R – Opětovné spuštění Diagnostiky
S – Vypnout Mac
R – Restartovat Mac

Pozn. při použití restartu nebo vypnutí, může dojít k mírnému zpoždění příkazu.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

MŮŽE MARKETING ZMĚNIT KULTURU SPOLEČNOSTI?

personZdenek Slavikremove_red_eye248bookmarkMarketing

V moderní konzumní společnosti se mnoho věcí řídí diktátem trhu a jeho jazyk nás tak často může ovlivňovat i v běžném životě. Je pravda, že marketing může ovlivnit naši společenskou kulturu? A jak velké má prostředí trhu vliv na nás samotné? Marketing má v dnešní ..

Návod jak na vrácení peněz z App Store

personRedakceremove_red_eye333bookmarkApple návody

Pokud se Vám stalo, že jste si na App Storu zakoupili něco omylem, nebo jste si koupili něco, co Vás zklamalo, možná nevíte, že máte možnost získat své peníze zpátky. Stačí se držet následujících kroků: 1) Spusťte iTunes na svém počítači. 2) Klikněte na své jméno a ..

Klávesové zkratky Mac OS

personRedakceremove_red_eye459bookmarkApple návody

V dnešním návodu si představíme základní Klávesové zkratky Mac OS. Zajímalo tě někdy jak zavřít okno, jak přepnout program nebo jak přeskočit na konec stránky? Tyto zkratky a jiné si ukážeme v právě tomto článku. zkratka akce ⌘C Kopírovat ⌘V Vložit ⌘X ..

Instalace jako přežitek počítačů

personRedakceremove_red_eye212bookmarkOperační systémy

Každý známe nějakou instalaci počítačového programu. Nemám na mysli jakékoli zpřístupnění souboru v systému, kdy se ukazuje že se program instaluje, ale instalační proces, kdy jsou rozmísťovány soubory po celém systému. Například na Windows. Uživatel si stáhne instalátor, ..

Díky klávesnici SwiftKey budete psát efektivněji

personRedakceremove_red_eye388bookmarkApple recenze

Klávesnice je velice důležitá funkce v každém dotykovém telefonu. Jediné, co se od nich očekává, je pohodlné, rychlé a bezchybné psaní. Jenže sto lidí, sto chutí a spousta uživatelů si na vestavěnou klávesnici v Apple zařízeních stěžovalo. V iOS 8 vývojáři přidali ..

HWMag - Multi-GPU zítřka: Triple SLI a CrossFireX

personRedakceremove_red_eye7languagegametek.cz

Pokud nepočítáme zkrachovalé 3dfx, jehož Scan Line Interleave bylo první multi-GPU technologií pro hráče, v novodobé historii to byla nVidia, která tuto koncepci jako první oživila. Od svého uvedení SLI urazilo velký kus cesty, přesto však základní princip zůstal stále stejný ..

Anonymous – co to vlastně je

personRedakceremove_red_eye4languagegametek.cz

Jelikož se teď o této skupině hodně mluví rozhodl jsem se o ní napsat článek. Existuje československá skupina Anonymous, ale „zakladatelé“ skupiny Anonymous jsou z USA. Nejen v USA, Česku či Slovensku působí skupina Anonymous, tato skupina funguje v mnoho dalších zemích. Já ..

Počítací kartičky

personRadka Eliáškováremove_red_eye1languagejaktoudelam.cz

K výrobě tohoto pytlíku proti nudě mě inspiroval obrázek dřívek od nanuků s tečkami na začátku a čísly v políčkách. Dítě mělo kolíčkem vybrat správné číslo, které odpovídá počtu teček. Na dřívka od nanuků jsem se vybodla hned na začátku. V zimě je prostě nemám. ..

ATi předváděla Hybrid CrossFire

personRedakceremove_red_eye4languagegametek.cz

ATi demonstrovala hybridní CrossFire na dosud nevydaném čipsetu AMD 780G.Předevčírem jsme psali, že severní můstek AMD 780G by měl být vydán již v lednu/januári. A nechyběla také zmínka o hybridním CrossFire, jehož podporou se tento čipset pochlubí. Redaktoři serveru The ..

Rolety a zámky na kuchyňské lince

personSimona Chvátilováremove_red_eye1languagereceptarprimanapadu.cz

Vám předvedeme jak lze jednoduše a rychle namontovat zámky ke kuchyňské lince, které zabrání, aby ji otevřelo malé dítě, a jak namontovat rolety, které jsou novým trendem ve vybavení kuchyní (nejedná se o okenní rolety!). Pokud máme malé všetečné dítě, které v kuchyni ..