Operační systémy a Aplikace keyboard_arrow_right Apple návody keyboard_arrow_right Jak použít Apple Diagnózu k řešení Mac ..

Obrázek příspěvku: Jak použít Apple Diagnózu k řešení Mac probémů

Jak použít Apple Diagnózu k řešení Mac probémů

person access_time22. may 2019 chat_bubble_outline0 komentářů remove_red_eye263 shlédnutí

Ve velmi vzácných případech, a to i přes to, že Apple vybírá pouze kvalitní komponenty, se můžeš setkat s boot problémem, grafickým problémem, případně s něčím jiným, co by ti vadilo při práci s Macem. V této krizové situaci hned nemusíš bežet do Apple Store, ale stačí aby si postupoval podle tohoto návodu, který dokáže vyřešit běžné Mac problémy nebo alespoň poukáže na to, co je špatně.

1. Odpoj všechna příslušenství

Aby se vyloučily jakékoli problémy s příslušenstvím připojeným k počítači Mac, je třeba nejprve zajistit, aby všechny externí pevné disky, mikrofony, reproduktory a další příslušenství byly odpojeny od počítače. Připojeny nech pouze monitor, myš a klávesnici a můžeš pokračovat.

Pokud zjištíš, že tvůj počítač funguje normálně bez jakéhokoli příslušenství, pak připojuj příslušenství jedno po druhém, dokud nenajdeš příslušenství, které je příčinou problému.

2. Spusť Apple Hardware Test

Restartuj počítač a drž „D“. Budeš automaticky přesměrován na Apple Diagnostiku. Sleduj průběh diagnostiky a na konci si napiš kódy problémů, které můžeš ukázat pracovníkům v Apple Store. Tady můžeš najít seznam reference kódů.

3. Klávesové zkratky

Existuje několik klávesových zkratek, které ti ulehčí orientaci při průběhu diagnostiky.

Command + G – Zobrazit příručku Začínáme
Command + L – Zobrazit obrazovku pro výběr jazyka
Command + R – Opětovné spuštění Diagnostiky
S – Vypnout Mac
R – Restartovat Mac

Pozn. při použití restartu nebo vypnutí, může dojít k mírnému zpoždění příkazu.

folder_openPřiřazené štítky

Podobné články

Vyzkoušel jsem Eshop-rychle

personZdenek Slavik access_time11. june 2019 remove_red_eye142 bookmarkRecenze

Před několika dny jsem zde na WebŽivě.cz zveřejnil seznam poskytovatelů e-shopových řešení, které si můžete pronajmout a zároveň jsem tam slíbil, že se postupně pokusím zmíněná řešení vyzkoušet, pokud tuto možnost nabízí a něco málo o každém systému (nezaujatě) ..

Klávesové zkratky Mac OS

personRedakce access_time22. may 2019 remove_red_eye281 bookmarkApple návody

V dnešním návodu si představíme základní Klávesové zkratky Mac OS. Zajímalo tě někdy jak zavřít okno, jak přepnout program nebo jak přeskočit na konec stránky? Tyto zkratky a jiné si ukážeme v právě tomto článku. zkratka akce ⌘C Kopírovat ⌘V Vložit ⌘X ..

MŮŽE MARKETING ZMĚNIT KULTURU SPOLEČNOSTI?

personZdenek Slavik access_time05. july 2019 remove_red_eye137 bookmarkMarketing

V moderní konzumní společnosti se mnoho věcí řídí diktátem trhu a jeho jazyk nás tak často může ovlivňovat i v běžném životě. Je pravda, že marketing může ovlivnit naši společenskou kulturu? A jak velké má prostředí trhu vliv na nás samotné? Marketing má v dnešní ..

Návod jak na vrácení peněz z App Store

personRedakce access_time22. may 2019 remove_red_eye194 bookmarkApple návody

Pokud se Vám stalo, že jste si na App Storu zakoupili něco omylem, nebo jste si koupili něco, co Vás zklamalo, možná nevíte, že máte možnost získat své peníze zpátky. Stačí se držet následujících kroků: 1) Spusťte iTunes na svém počítači. 2) Klikněte na své jméno a ..

Vyzkoušel jsem Webareal

personZdenek Slavik access_time11. june 2019 remove_red_eye192 bookmarkRecenze

Už je to nějaký ten pátek, co jsem zde na Kecy k věci.cz zveřejnil seznam poskytovatelů e-shopových řešení a jelikož jsem si dlouho nevyzkoušel nějaké to řešení, tak jsem se to rozhodl dnes napravit a vyzkoušet e-shopový systém jménem Webareal, který je od Bohemiasoft s.r.o. ..

0 komentářů

comment Žádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.