Webové stránky keyboard_arrow_right Pojmy a názvosloví keyboard_arrow_rightCo je webová stránka

Obrázek příspěvku: Co je webová stránka

Co je webová stránka

personaccess_time13.květen 2019chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye387 shlédnutí

Webová stránka je základním prvkem webu. World Wide Web je označení pro aplikace internetového protokolu HTTP, které jsou navzájem propojeny pomocí hypertextových dokumentů.

V dnešní době je web využíván jako plnohodnotný kanál pro sdílení informací – od informačních stránek, přes zpravodajské portály, vyhledávače, emailové služby, eshopy, komerční prezentace až po sociální sítě a složité aplikace.

Díky masovému rozšíření webu je dnes nedílnou součástí internetových stránek také reklama. Reklama na internetu existuje v několika formách – reklama ve vyhledávačích, textová reklama a bannerová reklama (tzv. display)

K prohlížení webu je zapotřebí webový prohlížeč. Moderní operační systémy mají zpravidla integrovaný webový prohlížeč přímo v základní instalaci. Pro Windows je to Internet Explorer, Pro Mac OS je to Safari. Na vzestupu jsou stále také alternativní prohlížeče, mezi nejvštší patří Opera, Chrome a Firefox.

S příchodem chytrých telefonů se značně rozšířilo rovněž využívání mobilního webu. Zde jednoznačně dominuje prohlížeč Safari, který je základním prohlížečem iPhone.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Google ban a jak mu předejít

personRedakceremove_red_eye186bookmarkVyhledávače

Asi každý SEO specialista již slyšel o Google ban neboli o Google filtrech, jimiž Google nechává projít internetové stránky. Cílem filtrů je zjistit, zda se jedná o podvod či manipulaci s výsledky, neboli zda porušily internetové stránky zákon. Všechny Google filtry nemají však ..

Kritéria pro kvalitní webovou stránku

personRedakceremove_red_eye75bookmarkWebové stránky

Asi každý obyčejný uživatel internetu si těžko představí, jak doopravdy pracuje kvalitní webová stránka. Nemá tušení, jaká je správná struktura, jak pracují odkazy a co je na internetové stránce nejpodstatnější. První, co uživatel uvidí, tedy co hodnotí, je vzhled ..

Analýza obchodní účinnosti webu

personRedakceremove_red_eye72bookmarkAnalýzy a návštěvnost

Analýza obchodní účinnosti webu se zaměřuje na webové stránky, na které pohlíží jako na prodejní nástroj. V rámci této analýzy je internetová stránka hodnocena dle schopnosti naplnění obchodních cílů provozovatele. Aby byla webová stránka obchodně úspěšná, musí být ..

Sémantické jádro webové stránky

personRedakceremove_red_eye100bookmarkAnalýzy a návštěvnost

Jedna z nejpodstatnějších součástí optimalizace pro vyhledávače je sémantické jádro webové stránky. Co to vlastně je? Můžeme to nazvat architekturou internetové stránky a správně vybrané odkazy dle zaměření www prezentace. Pro správné vytvoření sémantického jádra ..

Osobní webové stránky na míru

personRedakceremove_red_eye79bookmarkWebové stránky

Co jsou vlastně osobní webové stránky? Jsou to internetové stránky, kde každý člověk může podávat informace o sobě, o svém životě a jiných zajímavostech. Osobní internetové stránky můžete buď založit na stránkách zdarma, ale ne vždy se to vyplatí. Existuje hodně ..

Domácí majonéza

personRadka Eliáškováremove_red_eye64languagereceptarprimanapadu.cz

Došla majonéza. Ne, že by to byla nepřekonatelná katastrofa, stalo se mi to už mockrát a obvykle jsem to vyřešila jogurtovou nahrážkou. Ovšem tentokrát došel i bílý jogurt. Termix jsem coby surovinu zavrhla. Bližším průzkumem lednice jsem objevila dvě zapomenutá vejce. Ha. ..

Fallout 2 - radioaktivní nostalgie

personRedakceremove_red_eye50languagegametek.cz

Se slzou v oku vzpomeňme na legendu legend a hlavou bijme do zdi v toužebném přání, aby byli Black Isle osvíceni a vrhli se po skončení vývoje Icewind Dale 2 na tvorbu Falloutu 3.Takto nějak začíná příběh Falloutu 2 (FO2), podle mně asi nejlepšího počítačového RPG všech dob. ..