SEO a vyhledávače keyboard_arrow_right Analytika keyboard_arrow_rightChcete vědět, co u vás na stránkách ..

Obrázek příspěvku: Chcete vědět, co u vás na stránkách návštěvníci hledají?

Chcete vědět, co u vás na stránkách návštěvníci hledají?

personaccess_time11.červen 2019chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye579 shlédnutí

Každý provozovatel internetových stránek by měl v první řadě koukat na to, aby tam jeho návštěvníci našli vždy to, co hledají, jelikož to je základ pro celkový úspěch. Kromě sledování různých statistik návštěvnosti atd., by nemělo být opomenuto i monitorování slovních výrazů, které zadávají návštěvníci přímo do hledacího okénka na stránkách.

Pro tento účel jsem objevil vynikající plugin pro WordPress, který se jmenuje Search Metera můžete si ho případně rovnou stáhnout zde: Search Meter

Tento plugin stačí defakto jen nahrát na FTP a aktivovat, jelikož nemá žádné velké nároky na nastavení. V nastavení můžete zvolit komu se budou zobrazovat statistiky (to je v případě, že na stránkách pracuje více lidí a případně nechcete, aby tyto údaje znali) a nastavit případně filtr slov. Plugin je pouze v angličtině, ale myslím si, že to nebude pro nikoho žádný problém a rychle se v statistikách zorientuje ;-).

Pro názornější ukázku toho, jak plugin funguje přidávám i obrázky níže, ze kterých si myslím, že je jasné, co všechno se dá zachytit a zjistit pomocí tohoto pluginu. Jen ještě pro vysvětlenou, plugin mám na webu klasicky v angličtině, ale pro pořízení obrázků jsem využil služeb překladače od Googlu, tak se nelekněte občas té češtiny nečeštiny :-).

Jak na obrázku můžete vidět, je vždy zachycen hledaný výraz, počet jeho hledání a počet nalezených výsledků. Když by jste klikli na hledaný výraz, tak vás automaticky přesměruje v administraci do přehledu článků, kde jsou vyselektovány jen ty, které obsahují hledaný parametr.

Neúspěšné hledání zatím u mě neproběhlo a nechtěl jsem to uměle vyvolávat jen pro názornou ukázku, proto tam nic nenajdete. Ale, pokud by se nějaký takový výraz našel, může to být pro vás námět, o čem napsat příště. Nikde není napsáno, že když to hledá zatím pouze jeden člověk, tak že to nebudou v brzké době hledat i další ;-).

Pokud překliknete v hořejším menu na posledních 100, či 500 vyhledávání, tak se vám ukáže toto, viz níže. Ještě poznámka, pokud kliknete na hledaný dotaz, opět vás to přesměruje do přehledu článků, jak už jsem psal výše.

Pokud kliknete na Zobrazit podrobnosti, tak se vám zobrazí takovéto statistiky, viz názorná ukázka níže ;-).

Plugin testuji teprve pár dní, přesto si myslím, že funguje naprosto perfektně a dokáže poskytnout užitečné informace provozovateli webu.

 
folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Kritéria pro kvalitní webovou stránku

personRedakceremove_red_eye160bookmarkWebové stránky

Asi každý obyčejný uživatel internetu si těžko představí, jak doopravdy pracuje kvalitní webová stránka. Nemá tušení, jaká je správná struktura, jak pracují odkazy a co je na internetové stránce nejpodstatnější. První, co uživatel uvidí, tedy co hodnotí, je vzhled ..

Od koho pronajmout e-shop?

personZdenek Slavikremove_red_eye894bookmarkNezařazené

K dnešnímu článku (seznamu) mě motivovalo moje nedávné nasazení pluginu jménem Search Meter, který vám dokáže prozradit, co návštěvníci na vašich stránkách hledají. A jelikož se nashromáždilo již více jak 10 neúspěšných hledáních na téma od koho pronajmout e-shop, ..

Hlavní příčiny neúspěchu při optimalizaci pro vyhledávače

personRedakceremove_red_eye205bookmarkVyhledávače

Při tvorbě www stránek se setkáváme s problémem a tím je optimalizace pro vyhledávače. Každá firma chce, aby její stránka byla viditelná a navštěvovaná na internetu. Měli byste se zamyslet nad hlavními problémy, které se mohou objevit u Vás na internetových stránkách a buď ..

Sémantické jádro webové stránky

personRedakceremove_red_eye209bookmarkAnalýzy a návštěvnost

Jedna z nejpodstatnějších součástí optimalizace pro vyhledávače je sémantické jádro webové stránky. Co to vlastně je? Můžeme to nazvat architekturou internetové stránky a správně vybrané odkazy dle zaměření www prezentace. Pro správné vytvoření sémantického jádra ..

Víte co dělají návštěvníci na vašich webových stránkách?

personRedakceremove_red_eye667bookmarkFunkce SocialWebu

Pokud máte webovou stránku, pak jistě víte jak důležité je používání analytických nástrojů a sledování návštěvnosti. Předpokládám, že většina z vás používá Google Analytics. Ne však lidé, kteří se rozhodli vytvářet webové stránky, microsites, blogy a nebo třeba ..

Koupací sud Hot Tub

personMarián Krouželremove_red_eye192languagereceptar24.cz

Není nad to, se v parném létě kdykoliv vykoupat či si zaplavat a nemuset nikam za tímto prožitkem chodit mezi spoustu lidí. Nebo ztrácet čas jízdou za vzdálenou možností. Chcete mít takovou možnost ? Pořiďte si tedy na svoji chalupu nebo chatu bazén !Koupací sud Hot TubÚžasný ..

Vychytávky pro váš interiér

personRedakceremove_red_eye187languagereceptar24.cz

Jak si udělat vlastní pracovnu?Máte malý byt, a přesto si chcete udělat vlastní pracovnu? Tady je jednoduché řešení. Jak na to? Jednoduše nápad vychází z toho, že vedle sebe máte 2 skříně pro úložný prostor a mezi nimi dostatek místa tak, aby se vám tam vlezl pracovní ..

Pokročilá nastavení Microsoft Windows 98

personRedakceremove_red_eye354languagenavodynapc.cz

Předem vás chci upozornit, že všechny úpravy provádíte na vlastní nebezpečí a i když jsou vyzkoušené nikdo vám nezaručí, že vaše Windows je snesou. Úpravy se dají rozlišit do několika základních kategorií. První a téměř bezrizikovou je úprava systému pomocí ..

„Psí Silvestr“

personSimona Chvátilováremove_red_eye178languagejaktoudelam.cz

Jak se máme připravit na silvestrovskou noc, to všichni víme, ale jak připravit na hluk, petardy a ohňostroje naše psy, poradí veterinář. Po bujarých silvestrovských oslavách se toulá desítky vyděšených psů po městech, kteří marně hledají své majitele a skončí v ..

Pexeso nemusí být jenom pexeso

personRadka Eliáškováremove_red_eye173languagejaktoudelam.cz

Jedna z prvních her, kterou jste se jako děti naučily, bylo určitě pexeso. Nesmrtelná hra, prý z Indie, baví už kdovíkolikátou generaci dětí i dospělých. Moc se mi líbí, že děti mají velmi reálnou možnost nad dospělákem vyhrát. Vůbec se nemusím mírnit, aby můj ..